Turystyka górska w Polsce – vademecum dla podróżnika po górach

Turystyka w dzisiejszym świecie rozwija się bardzo szybko. W wielu miejscach w kraju i na świecie jest mnóstwo pięknych miejsc turystycznych, które warto odwiedzić. Ludzie coraz częściej podróżują, nabywają nowych doświadczeń, są ciekawi świata.

Co powinien wiedzieć każdy turysta wybierający się w polskie góry?

Szczególnie teraz w okresie zimowym, podczas ferii zimowych ludzie decydują się wyjechać. Wybierają najczęściej miejscowości górskie. W naszym kraju jest wiele pięknych i malowniczych miejsc w górach. Z pewnością najczęściej wybierane jest Zakopane. Tam uprawiać można różnego rodzaju sporty zimowe. Chętni wrażeń poszusować mogą na nartach, tam z pewnością jest wiele różnych stoków.

W Zakopanym jest mnóstwo atrakcji turystycznych godnych uwagi. Z pewnością największą jest skocznia Wielka Krokiew, na której odbywają się konkursy świata w skokach narciarskich, które przyciągają duża ilość widzów zarówno do samego Zakopanego, jak i przed telewizory. Są tutaj też takie atrakcje jak kolejki linowe, którymi można wyjechać na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, czy Butorowy Wierch. Tu w Zakopanym odbywają się także liczne imprezy i festiwale folklorystyczne. Atrakcją dla turystów, mogą także być liczne Muzea i Galerie, na przykład Muzeum stylu Zakopiańskiego, czy Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Zakopanym jest mnóstwo miejsc noclegowych, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Drugim górskim miejscem, wartym do zwiedzenia jest Karpacz. Miasto to jest położone w Karkonoszach, u samych stóp Śnieżki. Tutaj jest mnóstwo różnych atrakcji turystycznych. Zwiedzić można najstarszy drewniany Kościół Ewangeliczki, zwany również Świątynią Wang w Karpaczu. Kolejną atrakcją wartą obejrzenia, jest skocznia Orlinek. Dla wielbicieli mocnych wrażeń i dobrej rozrywki Karpacz proponuje zjazd po torze saneczkowym.

Lubisz sport? Polskie góry są dla Ciebie!

Dla tych, którzy lubią sport, z pewnością idealnym miejscem do odwiedzenia będzie Muzeum Sportu i Turystyki. Z kolei dla dzieci atrakcją może być Muzeum Zabawek. Karpacz jest bardzo znanym ośrodkiem turystycznym w Karkonoszach. Znajduje się tam sporo miejsc noclegowych i z pewnością warto go odwiedzić.