Województwo małopolskie jakiego nie znałeś – Paszyn

Małopolska to wyjątkowa kraina, która urzeka zarówno swa historią, jak i tradycją. Miejscowości, które mogą tu oczarować turystów, jest wiele. W gronie tych, którym w czasie krajoznawczej wycieczki po terenie Małopolski warto się uważniej przyjrzeć, jest Paszyn.

Co warto zobaczyć w małopolskim Paszynie?

Dlaczego to właśnie ta miejscowość jest tak popularnym kierunkiem wielu turystycznych wypraw?

Powodów, dla których warto zajrzeć do Paszyna, jest wiele. Dla miłośników historii ta wieś staje się ciekawym celem wyprawy m. in. ze względu na swe dzieje. Wiadomo, że miejscowość ta założona została w XII stuleciu, znane są też jej bliskie związku z Nowym Sączem. Ta ciekawa miejscowość jest też niezwykle atrakcyjnym punktem dla każdego miłośnika sztuki i kultury ludowej.

Paszyn – to powinieneś wiedzieć

By móc zapoznać się z najwspanialszymi dziełami sztuki, jakie udało się stworzyć miejscowym artystom, należy się wybrać do miejscowego kościoła parafialnego. Wzniesiony w latach 30-tych XX wieku, jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez tych turystów, którzy w trakcie wycieczki po Małopolsce trafili do Paszyna. Co można tu zobaczyć? Kościół ten może się pochwalić ciekawym wyposażeniem oraz taką atrakcją, jaką jest parafialne Muzeum Sztuki Ludowej. Jego zbiory mogą oczarować każdego – nie tylko miłośników folkloru.

Co warto wiedzieć na temat tej unikalnej placówki muzealnej? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje fakt, iż w tym wyjątkowym muzeum na zwiedzających czeka około 3000 tysięcy dzieł sztuki, stworzonych przez lokalnych artystów. Współczesna rzeźba, obrazy na szkle, palmy wielkanocne i wieńce dożynkowe – oto główne atrakcje, z którymi można się zapoznać w tym miejscu.

Więcej wpisów o Małopolsce znajdziesz w serwisie https://www.region24.pl.

A że każde z tych dzieł na swój wyjątkowy charakter, wizyta w tej placówce muzealnej każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.