Wyjątkowe trio, czyli najciekawsze zamki i pałace w rejonie Jeleniej Góry

Jelenia Góra jest pięknym miastem, które samo w sobie może się dla wielu z nas okazać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki. A przecież w najbliższej okolicy tego miasta czekają na nas piękne zamki i pałace, obok których nie można przejść obojętnie. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie Jeleniej Góry

Jednym z najważniejszych i najsłynniejszych zarazem zamków, z jakimi można się spotkać w rejonie Jeleniej Góry, jest zamek Chojnik. Ta malownicza ruina dumnie wznosi się nad Kotliną Jeleniogórską, a że może się pochwalić malowniczą okolicą oraz ciekawą historią, chętnych na jego zwiedzenie nie brakuje. I choć do zamku trzeba kawałek podejść, wspinaczka na szczyt góry Chojnik z pewnością się opłaci. Widząc zdjęcia na stronie https://www.goryinfo.pl możemy potwierdzić, że widoki na Kotlinę Jeleniogórską oraz na pobliskie Karkonosze są wspaniałe, dzięki czemu wizyta w tym miejscu każdemu z nas sprawi wiele radości.

Nie tylko szczyty górskie

A co z tymi, którzy wolną spędzać czas wśród pięknych rezydencji, otoczonych malowniczymi ogrodami? I dla nich w rejonie Jeleniej Góry atrakcji nie zabraknie. Jedną z najpiękniejszych budowli w rejonie tego miasta jest pałac w Wojaniowie, który urzeka zarówno swą majestatyczną sylwetką, jak i pięknym parkiem. Nie lada gratką dla wielu osób może się też okazać wizyta w Łomnicy, na terenie której znajduje się kolejny zespół parkowo-pałacowy, urzekający i swym pięknem, i ciekawą historią. Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż wycieczki w rejonie Jeleniej Góry mogą się dla wielu osób stać wyjątkowo ciekawym doświadczeniem oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją historii.