Najpopularniejsze miejsca turystyczne w górach

W naszym kraju jest mnóstwo ciekawych i godnych do zwiedzenia miejsc. Kiedy tylko nadarza się okazja, ludzie pakują się i wyjeżdżają w góry lub nad morze.

Latem, kiedy pogoda jest piękna i słoneczna, ludzie do wypoczynku najczęściej wybierają nadmorskie kurorty. Teraz, kiedy za oknem zima i chłód, i kiedy jest czas ferii zimowych, wielu ludzi postanawia wypocząć i wybierają się w góry.

Jakie są najpopularniejsze miejsca turystyczne w górach?

Teraz jest idealny czas na wypoczynek w miejscowościach górskich. Zima w pełni, dlatego też najwięcej uwagi w górach będą miały turystyczne atrakcje sportowe. Najczęściej wybieranym miejscem wypoczynku jest Zakopane. Tutaj znajdziemy mnóstwo różnych atrakcji turystycznych, jest wiele szlaków turystycznych, które z pewnością warto przejść. Jest też mnóstwo wyciągów i kolejek linowych.

Najpopularniejszą i najbardziej rozchwytywaną jest chyba kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę, popularność ma także kolejka linowa na Kasprowy Wierch czy kolej linowo krzesełkowa na Butorowy Wierch. Dużą atrakcją dla turystów jest skocznia Wielka Krokiew, to tam odbywają się zimowe konkursy w skokach narciarskich, które ściągają do Zakopanego tłumy ludzi, z różnych części kraju i świata. W Zakopanym znajduje się również Teatr im. Stanisława Witkiewicza. Tam odbywają się także liczne imprezy i festiwale folklorystyczne. W Zakopanym jest także szeroko rozwinięta komunikacja miejska, która dotrze do wszystkich ciekawych zakątków tego malowniczego miejsca. Ludzie chętnie wybierają się nie tylko do Zakopanego, kolejnym miejscem wartym uwagi jest Karpacz.

Tutaj jest wiele licznych atrakcji turystycznych. Jest to miejsce położone w Karkonoszach. Karpacz posiada mnóstwo ośrodków i domów wypoczynkowych. Warto tutaj zwiedzić różne miejsca, takie jak Kościół Ewangelicki, zwany inaczej Świątynią Wang, który jest jednocześnie najstarszym kościołem drewnianym w Polsce. Tutaj jest mnóstwo szlaków turystycznych, które poprowadzą nas na najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę. Artykuły o wycieczkach na Śnieżkę i ogólnie o Sudetach znajdziesz w serwisie https://www.sudecki.pl/. Warte zwiedzenia będzie także Muzeum Zabawek oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.