Co warto zobaczyć na Szlaku Ikon w Dolinie Osławy?

Dolina Osławy to jeden z najpiękniejszych zakątków w rejonie Sanoka. Tu, na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów, wspaniałe atrakcje czekają na nas niemal na każdym kroku. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Szlak Ikon w Dolinie Osławy – to warto wiedzieć

Dolina Osławy będzie wspaniałym kierunkiem wycieczki dla miłośników architektury drewnianej, a w szczególności dla tych, których fascynują cerkwie. To one są główną atrakcją w tej części Podkarpacia, a ich poznawanie ułatwi nam specjalna trasa turystyczna.

To Szlak Ikon Doliny Osławy, na którym znalazły się najciekawsze zabytki sakralnej architektury

Które z nich warto odwiedzić? Jedną z tych miejscowości, które znalazły się na Szlaku Ikon Doliny Osławy, jest Zagórz. Miejscowość ta, znana przede wszystkim z ruin klasztoru i pięknych widoków na dolinę Osławy, może się pochwalić również murowaną cerkwią. Obecnie służy ona prawosławnym, a jej piękne ikony cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony turystów. Ciekawą, drewnianą cerkiew prawosławną można też oglądać w Morochowie oraz w Wisłoku Wielkim. Kolejne perełki architektury cerkiewnej znaleźć można w Smolniku oraz w Radoszycach. Ważnymi punktami w programie wycieczki Szlakiem Ikon Doliny Osławy będą też takie cerkwie, jak te w miejscowościach Turzańsk, Rzepedź oraz Szczawne. Cennymi zabytkami przyciąga też Komańcza, znana m. in. z klasztoru Nazaretanek – miejsca, w którym internowano kardynała Wyszyńskiego. W miejscowości tej znajdują się również dwie ciekawe cerkwie: prawosławna oraz grekokatolicka, można tu również zobaczyć drewniany kościół z lat 50-tych XX wieku.

Więcej interesujących wpisów dotyczących niesamowitych atrakcji turystycznych z Bieszczad, znajdziesz w serwisie https://www.tarnica.pl/.

Atrakcje, które czekają na turystów w dolinie Osławy, na każdym mogą zrobić ogromne wrażenie. Wycieczki śladem ikon i zabytkowych cerkwi będą przecież wspaniałą przygodą i dla miłośników historii, i dla tych, którzy lubią odkrywać piękno sztuki sakralnej.