Jakie muzea można zwiedzić w stolicy Węgier, w Budapeszcie?

Wspaniała architektura i cenne zabytki – oto atrakcje, z którymi najczęściej kojarzony jest Budapeszt. Stolica tak ciekawego kraju, jakim są Węgry, może się jednak pochwalić wieloma innymi ciekawostkami.

Budapeszt – jakie muzea można tam zwiedzić?

W czasie wycieczki po tym mieście bez wątpienia warto znaleźć nieco więcej czasu na to, by móc pozwiedzać tutejsze muzea. Tworzą one wspaniałą kolekcję placówek, w których każdy może poszerzyć swą wiedzę na temat państwa węgierskiego i jego kultury. Jedną z ciekawszych placówek, jakimi mogą się pochwalić Węgry, jest Muzeum Kolei Podziemnej. Tu wielką atrakcją i zabytkowe wagoniki, i dokumentacja, dzięki której można zdobyć wiele informacji na temat tego, w jaki sposób powstawała pierwsza podziemna linia na świecie.

Budapeszt może się też pochwalić wspaniałym Muzeum Przyrodniczym. Jest ono ważnym punktem dla tych, którzy chcą urządzać dalsze wycieczki po tym kraju oraz dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę z tej dziedziny. W tym muzeum na szczególne wyróżnienie zasłużyła sobie kolekcja skał oraz minerałów, obok których nie można przejść obojętnie. Na miłośników sztuki czekają m. in. tak ciekawe placówki, jak Kolekcja Sztuki Współczesnej czy też Muzeum Sztuki Azji Wschodniej. Wielką atrakcją może się też okazać Muzeum Epitafiów, które mieści się na terenie największej węgierskiej nekropolii. Obowiązkowym już punktem w programie każdej wycieczki po Budapeszcie stał się Park Niemodnych Pomników – specyficzne muzeum, na terenie którego zgromadzono pomniki radzieckich żołnierzy oraz komunistycznych wodzów.

Więcej artykułów o ciekawych kierunkach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.morzegory.pl/.

Węgry to kraj fascynujący. O niezwykłości tego państwa można się przekonać m. in. w czasie wizyty w Budapeszcie. Wycieczki po tutejszych muzeach to wyjątkowa przygoda, która z pewnością na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.