Poznajmy bliżej Góry Świętokrzyskie i okolice

Choć Góry Świętokrzyskie nie mogą się pochwalić imponująca wysokością, wypoczynek na ich terenie sprawi każdemu z nas wiele radości. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka tu gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych, z kolei na krajoznawców – szereg miejscowości mogących się pochwalić ciekawą historią oraz wspaniałymi zabytkami. Gdzie warto się wybrać?

Jakie atrakcje w tej części kraju zasługują na szczególne wyróżnienie?

Dla fanów pieszych wędrówek oraz przyrodniczych skarbów, obszarem niezwykle ciekawym będzie Świętokrzyski Park Narodowy. Jego wizytówką stały się potężne gołoborza, które można podziwiać m. in. na Łysicy oraz na Świętym Krzyżu. Z artykułu na stronie www.swietokrzyskie24.pl dowiadujemy się, że Góry Świętokrzyskie mogą się też pochwalić tak oryginalnym zabytkiem, jakim jest bazylika i klasztor na Świętym Krzyżu. W czasie wycieczki po tej części kraju warto też zajrzeć do Bodzentyna.

Atrakcje w okolicy Gór Świętokrzyskich

W tej miejscowości znajdują się pozostałości zamku biskupów krakowskich, którym z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi. Dobrym punktem wypadowym na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego jest Święta Katarzyna – popularne letnisko, na terenie którego wygodne kwatery i tanie noclegi można znaleźć bez większych problemów. W rejonie Gór Świętokrzyskich wyróżniają się też Kielce – piękne miasto, znane z okazałego pałacu biskupów kieleckich oraz barokowej bazyliki z pięknym wystrojem wnętrza. W rejonie świętokrzyskim na wyróżnienie zasługują też Chęciny, kuszące piękną starówką, malowniczymi ruinami zamku oraz jaskinią Raj – jedną z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, której w czasie wycieczki w Góry Świętokrzyskie nie można pominąć.